הגנה על זכויות חולי סרטן העור

 

 

מחלת הסרטן תוקפת את גוף האדם בעידן המודרני בצורות שונות. הרפואה נאבקת במחלה באמצעים הרבים העומדים לרשותה, ואמצעים אלה הולכים ומשתכללים עם השנים.

אחד התחומים החשובים בהתפתחות המודעות למחלת הסרטן בפרט, ולמחלות בכלל, הוא תחום המניעה.

רבות אנו שומעים על אנשים שנאלצים לעבוד במשך שעות ארוכות ולאורך תקופה ממושכת בתנאים שעלולים לגרום להתפתחות סרטן בעקבות חשיפה ממושכת לגורמים שונים כמו כימיקלים מסרטנים. אחד מתחומים חשובים אלו הוא הנושא של סרטן העור הנגרם בעקבות חשיפה לשמש.

הייחוד המצער בסרטן זה ששהוא מתפרץ לעתים שנים לאחר שאדם סיים את העבודה בתנאים אלה, ולכן רבים אינם מקשרים בין המחלה לחשיפה לקרני השמש וישנם מעבידים שלא יתחשבו בקיום זכויות חולי סרטן בטענה שהמחלה אינה קשורה לתנאי העבודה בעבר. אך העובדה היא כי בארץ מדי שנה מתגלים אלפי חולים חדשים בסרטן העור. לכן,  עורך דין המתמחה בתאונות עבודה ואשר מתמחה בטיפול בביטוח לאומי בתביעות בגין סרטן העור יכול לסייע במצבים כאלו לקבל את כל הזכויות המגיעות לעובד, בדין ולא בחסד.

 

חשוב להבין את ההבדל בין טראומה למיקרו טראומה

 

עוד בעיה שאיתה מתמודדים עורך דין המתמחה בתאונות עבודה והחולה התובע את זכויותיו בעזרתו, היא כי לא מדובר בטראומה פתאומית. לא נפלת מפיגום, לא החלקת ושברת רגל, לא נשפך עליך חומר מסוכן ולא נפגעת מפגיעת מלגזה. לכן, נדמה לעתים לחולי סרטן העור כאילו אין כאן טראומה שבגינה ניתן לתבוע את המגיע להם מהביטוח הלאומי.

בעיה נוספת המרפה את ידיהם של חולים במצב זה היא כי סוגי סרטן העור כמו: סרטן תאי הבסיס, סרטן תאי הקשקש, SCC, BCC) מלנומה, סולר קרטוזיס,,אינם נמצאים ברשימת מחלות המקצוע שהמוסד לביטוח לאומי מכיר בהן. אך מה שלא כולם יודעים הוא כי קיים תחום הנקרא מיקרו-טראומה, המתייחס לפגיעה שלא נגרמה עקב תאונה קשה ופתאומית כמו הדוגמאות שתוארו לעיל, אלא עקב סדרה של פגיעות קטנות ומצטברות אשר אינן נראות לעין ושהתגבשו בהדרגה  לנזק הקשה ממנו סובל החולה. לכן, במקרה זה, סרטן העור לסוגיו הנוצר עקב עבודה בתנאים של חשיפה מתמשכת לשמש בהחלט מתאים לקטגוריה זו.

 

קביעת נכות ופיצויים

 

למוסד לביטוח לאומי יש רשימה סגורה של מחלות ותאונות שמבחינתו החולים זכאים בגינן לפיצוי אשר סרטן העור אינו חלק ממנה. כאמור, אופן נוסף שהמוסד לביטוח לאומי מכיר במחלות מקצוע הוא פגיעה כתוצאה ממיקוטראומה. המשימה הגדולה והחשובה של עורך דין המתמחה בייצוג נפגעי תאונות עבודה אשר מתמחה בטיפול בביטוח לאומי בסרטן העור היא להוכיח כי ארעה מיקרוטראומה  ( כלומר מחלת הסרטן העור נגרמה עקב פגיעות זעירות ומצטברות). כמו כן  עליו להוכיח כי יש קשר סיבתי ברור בין תנאי העבודה לבין המחלה, ולא פחות חשוב מכך – עליו להכיר את ההליך מול המוסד לביטוח לאומי. עורך דין המתמחה בתחום, כמו עו"ד צחי פרום, יכול להביא לכך  שהמוסד לביטוח לאומי יקבע ראשית כי אכן מדובר בתאונת עבודה ושנית ינקוב באחוזי הנכות שנגרמו לעובד ובזכויות המגיעות לו בעקבותיהם.

בדרך זו אנשים שחלו בסרטן העור, גם שנים לאחר עבודה חשופה לשמש או כימיקלים, יכולים למצות את זכויותיהם. עוד תכונה מעניינת שחיונית לעורך דין המתמחה בתחום של זכויות חולי סרטן הוא התמדה וסבלנות, לרוב הרבה מעבר לזו של התובע עצמו – כלומר: עורך הדין יתמיד וימשיך בתביעה ויגיש תביעה לבית הדין לעבודה גם לאחר הדחייה הראשונית, שהיא פעמים רבות אוטומטית. לכן חשוב מאוד להגיש את התביעה אך ורק על ידי עורך דין תאונות עבודה עם ניסיון רב בתחום, שידבוק עבורכם  במאבקכם החשוב.

 

מימוש זכויותיכם בתחומים שונים

 

מה מקבלים כתוצאה מהגשת תביעה לצורך מימוש זכויות חולי סרטן?

בכל מקרה לגופו ובהתאם למומחיות של העורך דין המטפל בכם, תוכלו לקבל פיצוי על אובדן הכנסה בתקופה שבה אתם מנועים מעבודה. עו"ד צחי פרום  בעל ניסיון רב בתחום יכול להשיג עבורכם, במקרים מסוימים, קצבה קבועה בהתאם לאחוזי הנכות המגיעים לכם ובכפוף להחלטות הועדה הרפואית. בהתאם למקרה הספציפי, הוא אף יכול לממש את זכויותיכם לקבל שיקום מקצועי וטיפול רפואי.

אך כידוע, חולי סרטן רבים מתמודדים עם הקשיים הקשורים למחלה ואינם ממהרים להגיש את התביעה. אין פירוש הדבר כי איבדתם את זכויותיכם. התמדה ומקצועיות של עורך דין תאונות עבודה אשר מתמחה בטיפול בביטוח לאומי בסרטן העור תצליח להשיג עבורכם את המגיע לכם גם לאחר תקופה ארוכה, לכן, אשמח אם תחליטו לפנות לעזרה במשרדי,  כדי שאוכל להשיג עבורם את המגיע לכם או למכריכם ולשמור על זכויותיכם.

בריאות טובה!

 

עו"ד צחי פרום

הערך סיכוייך:

עיצוב סטודיו אנזלביץ בניית אתרים