ליווי עו"ד מומחה לתביעות בגין סרטן העור מסוג SCC

מאת : עו"ד צחי פרום

 

סרטן הינה מחלה ששמה לבדו מהלך אימים על כולנו. מדובר במגיפה של ממש בעשורים האחרונים, ולמרבה הצער ישנם מספר גורמים, כמעט בלתי נמנעים, שהופכים אוכלוסיות מסוימות לחשופות יותר לפגיעתה.
בשנים בהן אני מלווה נפגעי מחלות מקצועות ותאונות עבודה למדתי רבות אודות הקשר בין סרטן העור למקצועות כחקלאות, ימאות, הצלה ואחרים, ובעוד שאני מודע לסבל והקושי אותו חווים הנפגעים, אני יכול להקל על סבלם בייצוגם והבאתם להבנת הזכויות המגיעות להם ולמיצוין כנפגעים בסביבת העבודה.
 

מהו סרטן מסוג SCC?

סרטן מסוג SCC הידוע גם כסרטן תאי הקשקש הינו סוג של סרטן העור הפוגע בתאי הקשקש בשכבות העליונות של העור, והוא מהווה כרבע מכלל מקרי סרטן העור בכלל.
ככלל הוא נפוץ בקרב אוכלוסיה בגילאי 50 ומעלה, הוא ידוע כפוגעני יותר במי שעורם בהיר, וכן בקרב בעלי שיער בהיר במיוחד או בהירי עיניים, והוא מקושר במקרים רבים גם לחשיפה שיטתית לשמש, לכימיקלים שונים ואף להימצאותם של גורמי דיכוי מערכת החיסון כמו כימותרפיה, הקרנות, השתלות איברים וכדומה.

גידולים מסוג SCC הינם גידולים ממאירים אשר מתפתחים פעמים רבות גם על צלקות ישנות, או במקום בו הוסר בעבר גידול שפיר או מינורי, למשל מסוג BCC, ושיטות הטיפול בהם מגוונות ונתונות לשיקול דעת רפואי ובהתאם לנסיבות היווצרם ומידת חדירתם לעומק העור או, חלילה, להימצאותן של גרורות אחרות.
במקרים רבים בהם מאותר הגידול ומאובחן מוקדם מספיק הוא איננו מהווה סכנת חיים, והטיפול בו יכול להסתיים בהצלחה מרובה.

טיפול משפטי בסרטן העור מסוג SCC במקרה של מחלת מקצוע

כפי שהזכרתי קודם לכן, בעלי מקצועות מסוימים בהם נחשפים לשמש מוצאים עצמם חשופים יותר לסכנה לחלות בסרטן העור ולפתח גידולים מסוג SCC.
לצערנו, רבים מן המקרים בהם מופיעים גידולים אלו מתרחשים שנים רבות לאחר עצם החשיפה לשמש או לחומרים המסוכנים, ועל כן מתקשים הן החולה והן המטפל לאתר את ההקשר הישיר בין החשיפה לבין המחלה.
אולם להקשר זה ישנה חשיבות נוספת מעבר לעצם האבחון הרפואי, והוא טמון בעובדה שדווקא בשל הופעת הסרטן שנים לאחר חשיפה, ההכרה במחלות מקצוע מסוג זה אינה מוגבלת ע"י חוק ההתיישנות, ועובד אשר חלה יכול לדרוש את הזכויות המגיעות לו בכל עת.

אמנם במקרים רבים מאובחן SCC יזכה לטיפול שיציל את חייו, אולם ללא קשר לכך רבים אינם מודעים לכך שבמידה וחלו במחלה הקשורה ישירות לתחום העיסוק שלהם הם זכאים לפיצוי, קצבה או אפילו הכרה בנכות על רק מחלת מקצוע, ובהתאם לסעיפים הקבועים בחוק ולמצבם הפיזי והרפואי.
 

מדוע נחוץ שירות עו"ד למיצוי זכויות?

המוסד לביטוח לאומי נועד לשרת את הציבור ולספק לו את צרכיו וזכויותיו כפוף לתקנות והסעיפים המוגדרים בחוק.
אולם על אף הכוונה הנכונה והטובה בהקמת מוסד זה, הרי שבימינו הוא מתמודד מדי שנה עם רבבות מקרים שונים, בהם הוא מחלק את משאביו בין הפונים – ובתוך כך גם את כח האדם האמון על הטיפול וזמנו.
פעמים רבות מוצאים עצמם חולים פונים לקבלת סיוע ונתקלים בחומת אטימות, לא בשל כוונה רעה, אלא מקוצר היד להגיע לכל נפגע בזמן סביר, בשל מגבלות הזמן וכח האדם.

חולים שחלו במחלות מקצוע כגון סרטן העור מסוג SCC המדובר כאן למשל, מוצאים עצמם חסרי אונים נוכח הניירת המרובה, ההתמודדות עם שאלות מן העבר, הצורך להוכיח את הקשר בין המחלה למקצוע והצגת המקרה לוועדה המחליטה.

ייצוג עו"ד המתמחה במקרי סרטן העור, ובעיקר מסוג BCCו SCC, יקצר משמעותית את משך התנהלות תיקכם, יצמצם את הצורך להתמודד עם הגדרות ומילוי ניירת, ויעזור לכם להגדיר בצורה נכונה ותואמת דרישות המוסד והסעיפים המוכרים לו, את מצבכם הרפואי, ולפיכך גם יאפשר לכם למצות את הזכויות המגיעות לכם.

אם אובחנתם כחולים, או שיקיריכם אובחנו ככאלה, אשמח להגיש לכם עזרה מקצועית, ללא כל עלות בטרם מיצוי הזכויות, ולהבטיח כי תהליך ההתמודדות עם המוסד לביטוח לאומי יעבור ביתר קלות ובמינימום הזמן הדרוש לטיפול.

רפואה שלמה!
עו"ד צחי פרום
 

הערך סיכוייך:

עיצוב סטודיו אנזלביץ בניית אתרים