פנייה לעורך דין לאחר פגיעה בעבודה

מאת : עו"ד צחי פרום

 

במדינת ישראל נפגעים מדי שנה עשרות אלפי אנשים בשל גורמים הקשורים לתעסוקתם, ובפניהם פתוחה האפשרות לפנות אל המוסד לביטוח לאומי בגין פגיעה בעבודה. גוף זה הוקם על מנת לספק מענה סוציאלי לאזרחי המדינה בנסיבות שונות, ובמקרים של תאונה בשעת העבודה, מחלה או מיקרוטראומה עשוי המבוטח ליהנות מקצבאות, הטבות והחזרים כספיים שונים.
ואולם, חשוב לדעת כי הדרך למימוש הזכויות במוסד לביטוח לאומי לעתים איננה פשוטה, וכרוכה בין היתר מילוי נכון של טפסים, בהוכחת נסיבות הפגיעה, בעמידה מול ועדות רפואיות ובהגשת ערעור בעת הצורך.

מרבית האזרחים אינם מכירים את מכלול זכויותיהם במוסד, ועל כל פנים מתקשים להבין את התקנות וההליכים השונים, כך שתביעות רבות פשוט אינן מוגשות או נדחות באופן חלקי או מלא, עוד בטרם נידונו כראוי. מסיבה זו חשוב לפנות אל עורך דין המתמחה בתחום על מנת לקבל סיוע מקצועי, כמו במקרים של פגיעה בעבודה עקב תאונה.

תאונות עבודה מהן?
 

תאונת עבודה היא אירוע שהתרחש בנסיבות ברורות בהקשר לתעסוקה, ואשר הובילה לאי כושר לעבוד במשך תשעה ימים ומעלה או לנכות. במקרה של פגיעה בעבודה כתוצאה מתאונה יש לגשת אל סניף המוסד לביטוח לאומי עד שנה לאחר האירוע, ולהגיש את הטפסים והאישורים הנדרשים. כמו כן, אם נגרמו נזקים מתמשכים יש לפנות כעבור שלושה חודשים אל המוסד, ובהמשך לעמוד מול ועדה רפואית. על מנת לקבל הכרה באובדן כושר השתכרות, בהוצאות שונות שנגרמו בשל התאונה ובוודאי בנכות צמיתה, על המבוטח למלא את הטפסים באופן מדויק ולצרף אישורים ממקום התעסוקה, תיעוד רפואי המעיד על מצבו, תלושי משכורת, וקבלות על הוצאות הקשורות לתאונה. עורך דין הבקיא בהתנהלות מול הביטוח הלאומי ותקנותיו השונות יסייע לנפגע לבצע את ההליכים בצורה מדויקת, כך שהסיכויים לדחיית תביעתו יהיו הנמוכים ביותר, וכמו כן יכין אותו לקראת התשאול בועדות הרפואיות או ייצג אותו בדיונים המשפטיים בעת ערעור.

כבר בקריאת פיסקה זו ודאי נתקלתם ביותר מספרים מכפי שאתם יכולים להכיל אם אתם מצויים בקושי להתמודד מול המוסד, ומכאן שוב עולה הצורך להסתייע בייעוץ וליווי עורך דין במקרים אלו.

 

 

באיזה עורך דין לבחור ?

 

הגשת התביעה לביטוח הלאומי לאחר פגיעה בעבודה עשויה להשפיע באופן משמעותי על עתידו הכלכלי והסוציאלי של המבוטח, לכן חשוב מאוד לבחור בעורך דין מתאים לליווי ההליך. 
אם יש בידכם המלצות לגבי איש מקצוע אמין ובעל מוניטין תוכלו להיעזר בהן, אולם ניתן גם להתרשם מניסיונם של עורכי דין באתרים ובפורומים שונים ברשת האינטרנט.

בתוך כך, חשוב לזכור כי עולם המשפט הינו רחב ומגוון ביותר, כך שיש לפנות אל עורך דין בעל ניסיון לא רק בתחומי הביטוח, אלא בתביעות המוגשות לביטוח הלאומי באופן ספציפי, כך למשל עורך דין המתמחה בייצוג נפגעי סרטן העור כתוצאה מנסיבות תעסוקתם, עו"ד לענייני תאונות עבודה וכדומה.

 

הערך סיכוייך:

עיצוב סטודיו אנזלביץ בניית אתרים