תאונת עבודה ביטוח לאומי והפיצוי המגיע לכם

 

 

מאת: עו"ד צחי פרום

 

 

המוסד לביטוח לאומי אמור להעניק לכל עובד, עצמאי או שכיר, פיצוי על אובדן הכנסה בתקופה שבה הם אינם יכולים לעבוד עקב תאונת עבודה או מחלת מקצוע. לכן, יש  חשיבות גדולה להתנהלות נכונה מול המוסד. יש לזכור כי בשל תאונת עבודה, ביטוח לאומי ישלם דמי פגיעה למשך 3 חודשים, אך מה קורה במקרים קשים יותר? מה אם אתם זכאים לפיצוי רחב יותר? אולי בגין אותה תאונת עבודה ביטוח לאומי יצטרך לשלם לכם גם קצבת נכות או מענקים מיוחדים. ומי ידאג לכך שתקבלו את המגיע לכם מבחינת טיפול רפואי חינם? ומה אם חלילה בן משפחה נפטר בעקבות תאונת העבודה או מחלת המקצוע .. על פי החוק בני המשפחה זכאים לקבל קצבה או מענק. על פי החוק אתם מכוסים על ידי המוסד לביטוח לאומי בכל המקרים המצערים שפורטו למעלה. אך לצערנו המקרים השונים והזכאויות השונות הם גם עניין לאינטרפרטציה של החוק, העובד אינו תמיד מודע לדקויות של החוק ולמקרים מיוחדים, ולא תמיד הוא מודע לכל הזכויות שלו. לכן, גם אם בגין תאונת עבודה או מחלת מקצוע, ביטוח לאומי ידאג לכם, במקרים רבים עורך דין תאונות עבודה ידאג לזכויותיכם  יותר, שכן הוא מכיר את התחום, על כל רזיו ודקויותיו והוא זה אשר יוכל להשיג עבורכם את מירב הזכויות המגיעות לכם גם במקרים רבים שעל פניו נראה כאילו אין לכם סיכוי.

                                                 

פיצוי בגין מחלות מקצוע:

 

אחד התחומים החשובים, אך הפחות ידועים לציבור הוא הנושא של מחלות מקצוע. כלומר כאשר נגרם נזק לבריאותכם בעקבות תנאי העבודה שלכם. האם תדעו להוכיח מול פקידי הביטוח הלאומי כי הצרידות שלכם היא תוצאה של תנאי העבודה שלכם? האם מחלת הריאות נגרמה עקב חשיפה לחומרים מסוכנים בעבודה? ? ומה עם התקפת לב? . כיצד תוכיחו בכוחות עצמכם את הקשר בין התאונה לבין העבודה כך שבגין אותה מחלה או תאונת עבודה ביטוח לאומי יעניק לכם את כל הזכויות המגיעות לכם, גם אם המקרה הספציפי הזה אינו נמצא ברשימה הסגורה של המוסד לביטוח לאומי. אין ספק כי במקרים כאלה עזרתו של עורך דין תאונות עבודה היא חשובה, חיונית ועשויה להשיג עבורכם את כל הזכויות המגיעות לכם. משום כך עורך דין צחי פרום מתמחה בתחום הרחב הזה והידע הנרחב שהוא רכש יכול להפתיע אתכם לגבי המגיע לכם, ולגבי אפשרויות שלא חשבתכם שעומדות בפניכם.

 

דברים שלא ידעתם על תאונות עבודה ומחלות מקצוע:

 

כדי לתת לכם מושג על מחלות מקצוע שבגינן תוכלו לקבל פיצוי מן הביטוח הלאומי נציין כאן דוגמאות נוספות לאלה שציינו למעלה. כמו למשל – טינטון, שפירושו צלצולים מתמשכים באזניים בשל עבודה בתנאי רעש באופן ממושך. בקע מפשעתי, או הרנייה בלשון העם לאנשים שעוסקים בעבודה מאומצת. לא רק מורים ומרצים סובלים מצרידות, גם אנשים שצריכים להשתמש בקול רם וצעקות בעבודתם באופן מממושך כמו למשל מאמני ספורט. קלדניות העוסקות לאורך זמן בתנועה מונוטונית עלולות לקבל כאבים בהפעלת כף היד בעקבות אופי עבודתן. כך נוצרת דלקת כרונית בגידים של שורש כף היד, שנקראת באופן רשמי תסמונת התעלה הקרפלית או CTS. למעשה, כל מי שעוסק בעבודה הכרוכה בביצוע של פעולות חוזרות לאורך זמן כמו יהלומנים, אנשי מחשבים ועוד. אך במקרים רבים חובת ההוכחה עליכם כדי שתוכרו כזכאים לפיצוי מהביטוח הלאומי.

 

דאגה לעתידכם

 

אך לפני שאתם פונים לעזרתו של עורך דין תאונות עבודה, חשוב לקחת לתשומת לבכם כי בכל מקרה שבו עולה חשש לפגיעה בעבודה, בין אם זו תאונת עבודה ובין אם זו בעייה מצטברת, או בעייה ייחודית מסוג הדברים שתיארנו למעלה – אל תהיו גיבורים. גשו לרופא ודאגו לקבל טיפול רפואי שיהא  מתועד לפרטיו. תיעוד זה יסייע לכם בשני מישורים – הן מבחינת בריאותכם, שכן הפגיעה לפעמים נראית קלה בתחילה אך מחמירה בהמשך ולכן חשוב לקבל טיפול מתאים, והסיבה השנייה היא כי ככל שיהיה תיעוד קרוב יותר לאירוע כך בגין תאונת עבודה, ביטוח לאומי ייטה יותר להכריע לטובתכם. כן דאגו לתעד כמה שיותר פרטים לגבי תנאי עבודתכם כדי שאלה ישמשו אתכם לצורך התביעה. כפי שראיתם בסקירה קצרה זו מגוון התחומים והאפשרויות לקבלת פיצוי מן הביטוח הלאומי הוא רחב וגדול ממה ששיערתכם. אם כך – בכל שאלה הקשורה לנושא, אם אתם חושבים שאולי מגיע לכם פיצוי מן המוסד לביטוח לאומי – גשו אל עו"ד צחי פרום, ללא התחייבות, כדי לבדוק את הזכויות שלכם – למען רווחתם בהווה ובעתיד ולמען בני משפחתכם.

הערך סיכוייך:

עיצוב סטודיו אנזלביץ בניית אתרים