סרטן העור - BCC, SCC ומלנומה

סרטן העור מסוג BCC

זכויותיהם של חולי סרטן העור מסוג BCC

מאת :  עו"ד צחי פרוםרבים אינם יודעים כי סוגים מסוימים של מחלת הסרטן, וסרטן העור על סוגיו ובפרט BCC, SCC ומלנומה, מוכרים ע"י הביטוח הלאומי כמחלות מקצוע לצורך קביעת נכות, קצבה או מענקים.

מרבית האנשים אינם מודעים כלל לזכויות בסיסיות אלו, פשוט משום שכאשר אנו בריאים כל איננו עסוקים בכך, וכאשר חלילה אנו לוקים במחלה קשה אין את הפנאי הרגשי והיכולות להתרכז בטיפול בעניינים בירוקרטיים.

כמובן שאין איש מצפה מאחר לעסוק באיתור זכויותיו בעקבות מחלה בעודו בריא או לצפות את מחלתו חלילה, אולם העלאת המודעות לגבי זכויות חולים הינה בגדר שליחות שיש להפיצה ולהביאה לכמה שיותר אנשים דווקא לא בעתות חולי.
בני משפחה וקרובים של אנשים אשר לקו במחלה יכולים להיות לעזר רב עבורם אם יהיו מודעים לעצם קיומן של זכויות וישכילו למהר ולפנות לעו"ד שמקצועו טיפול במקרים אלו והישגיו בתחומו ידועים.

להמשך קריאה
סרטן העור מסוג  SCC

ליווי עו"ד מומחה לתביעות בגין סרטן העור מסוג SCC

מאת : עו"ד צחי פרוםסרטן הינה מחלה ששמה לבדו מהלך אימים על כולנו. מדובר במגיפה של ממש בעשורים האחרונים, ולמרבה הצער ישנם מספר גורמים, כמעט בלתי נמנעים, שהופכים אוכלוסיות מסוימות לחשופות יותר לפגיעתה.
בשנים בהן אני מלווה נפגעי מחלות מקצועות ותאונות עבודה למדתי רבות אודות הקשר בין סרטן העור למקצועות כחקלאות, ימאות, הצלה ואחרים, ובעוד שאני מודע לסבל והקושי אותו חווים הנפגעים, אני יכול להקל על סבלם בייצוגם והבאתם להבנת הזכויות המגיעות להם ולמיצוין כנפגעים בסביבת העבודה.
 

להמשך קריאה
מלנומה

מלנומה כפגיעה בעבודה

מאת : עו"ד צחי פרוםמלנומה הינה סרטן העור מהמסוכנים והקטלניים ביותר.. מקורה בתאי פיגמנט המכונים מלנוציטים שהופכים ממאירים וחודרים לשכבות העור, כאשר במקרים חמורים מתפשטת המחלה גם לאיברי הגוף האחרים.
 

קיימים מספר גורמים הקשורים להיווצרות מלנומה, ומבחינת התנאים הסביבתיים מהווה קרינת UVB, שמקורה באור השמש, סיכון משמעותי. על כן, אנשים החשופים לשמש באורח תדיר במסגרת עבודתם מצויים בסיכון גבוה יחסית לכלל האוכלוסיה ללקות במחלה, ובמידה שמלנומה אכן מאובחנת עשויים הם להיות מוכרים כנפגעי עבודה מטעם הביטוח הלאומי.

להמשך קריאה
סרטן העור

נפגעי סרטן העור בעבודה וזכויותיהם בביטוח הלאומי

מאת : עו"ד צחי פרום

מדי שנה מאובחנים כעשרת אלפים איש בישראל כחולי סרטן העור, רובם המכריע בקרצינומת תאי הבסיס, כאלף במלנומה והשאר בקרצינומת תאי הקשקש ובסרקומת קפוסי.

הטיפול במחלה יכול להתבצע באמצעות תרופות, הקרנות, ניתוחים להסרת גידולים ובשיטות נוספות, ובמידה שנעשה אבחון בזמן ניתן לרוב להתגבר על סרטן העור ולאפשר לחולה סיכויי החלמה טובים.

היות ואחד הגורמים העיקריים המובילים להתפתחות סרטן העור הא החשיפה לשמש, חשוב לדעת כי גידולי הסרטן עשוים להיות מוכרים גם בתור פגיעה בעבודה כאשר החולה הוא אדם שמקצועו חייב חשיפתו לשמש , ובתנאי שהנפגע עמד במספר הגדרות, תקנות והליכים הנהוגים על ידי הביטוח הלאומי.
 

להמשך קריאה
סרטן העור תסמינים

סרטן העור תסמינים שחשוב לזהות

מאת : עו"ד צחי פרוםחשוב מאוד להכיר את הסימנים המוקדמים המצביעים על סרטן העור בכדי להגדיל את הסיכויים להחלמה וריפוי משום שזיהוי מוקדם של תסמינים הוא קריטי להצלחת ריפוי סרטן העור.
בארצנו החמה אנו חשופים שעות רבות לשמש, למרות האזהרות החוזרות ונשנות של משרד הבריאות על הסכנות הכרוכות בכך, וחרף כל אמצעי הזהירות שאנו נוקטים. הדבר בעייתי במיוחד אצל אנשים שבגלל אופי עבודתם נאלצים לשהות בשמש שעות ארוכות, אך גם שהייה למשך זמן קצר לאורך זמן יכולה לגרום להתפרצות מאוחרת של סרטן העור.
 

להמשך קריאה
ועדה רפואית

נפגעי סרטן בעבודה והועדה הרפואית בביטוח הלאומי

מאת: עו"ד צחי פרום

 

אחד מיעדיו העיקריים של המוסד לביטוח לאומי הוא להעניק סיוע לאזרחי המדינה אשר נפגעו במהלך תעסוקתם, וביניהם גם לחולי סרטן העור על סוגיו השונים, כדוגמת מלנומה, סרטן BCC
ו- SCC. סיוע זה מוקנה באמצעות מענקים, מימון טיפולים, שיקום מקצועי והטבות נוספות, ובמיוחד על ידי מתן קצבת נכות. ההכרה בחולה כנפגע עבודה, וכן קביעת גובה והיקף הסיוע, כרוכה במספר שלבים והליכים אשר עליהם נמנית ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי לקביעת דרגת הנכות. חשוב לציין כי המוסד אכן תומך בנפגעי העבודה, אולם הדרך לקבלת הסיוע רצופה במכשולים ביורוקראטיים ואחרים, ושהתנהלות שגויה בכל אחד מהם עלולה להוביל לאי קבלת זכויות או מימושן באורח חלקי בלבד. לכן, לאורך כל שלבי התביעה מומלץ להסתייע בעורך דין בעל ניסיון רב בהתנהלות מול פקידי המוסד, ובעיקר בעמידה מול ועדה רפואית על היבטיה השונים.
 

להמשך קריאה
הגנה על זכויות חולי סרטן העור

הגנה על זכויות חולי סרטן העור

מאת: עו"ד צחי פרום

 

מחלת הסרטן תוקפת את גוף האדם בעידן המודרני בצורות שונות. הרפואה נאבקת במחלה באמצעים הרבים העומדים לרשותה, ואמצעים אלה הולכים ומשתכללים עם השנים.

אחד התחומים החשובים בהתפתחות המודעות למחלת הסרטן בפרט, ולמחלות בכלל, הוא תחום המניעה.

להמשך קריאה
פנייה לעורך דין בגילוי סרטן העור

פנייה לעורך דין בגילוי סרטן העור

מאת: עו"ד צחי פרום

 

מדי שנה נפגעים עובדים רבים בישראל בתאונות עבודה, או מפתחים מחלה עקב תנאים מתמשכים הקשורים לסביבת תעסוקתם. אחת המחלות הקשות ביותר אשר עשויה להתפתח עקב תנאי התעסוקה הינה סרטן העור, ובעיקר מסוגי מלנומה, קרצינומה של תאי הבסיס וקרצינומה של תאי הקשקש.

בזכות ההתפתחויות בעולם הרפואה קיימות כיום עבור סרטן העור תמונות החלמה משופרות מאי פעם, אך עדיין מדובר במחלה קשה העלולה להיות קטלנית.

להמשך קריאה
אודות סרטן העור ומחלות מקצוע

אודות סרטן העור ומחלות מקצוע

מאת: עו"ד צחי פרום

 

כל אזרח ישראלי, שכיר או עצמאי, מפריש מדי חודש ממשכורתו סכום מסוים עבור הביטוח הלאומי, וכן עבור ביטוח בריאות. התשלומים משמשים את המוסד לביטוח לאומי למגוון רחב של מטרות, וביניהן גם לכיסוי המבוטח במצבים שונים, העלולים לפגוע ביכולתו להתפרנס ולשמור על רמת החיים בה הורגל. לדוגמא, לאחר תאונות עבודה זכויות רבות מוענקות למבוטח במידה שעבר את השלבים הנדרשים, והוכר כנפגע עבודה. התאונה עשויה להיות מאורע חד פעמי ופתאומי, כמו נפילה או פגיעה מחפץ כבד, אך עשויה להיות גם מחלת מקצוע שהתהוותה לאור תנאי התעסוקה.
 

להמשך קריאה
השגת זכויות לחולי סרטן העור

השגת זכויות לחולי סרטן העור

מאת: עו"ד צחי פרום

 

מדינת ישראל מדורגת במקום ה- 3 בעולם בשכיחות מקרי סרטן העור באוכלוסייה, עובדה מצערת הקשורה בראש ובראשונה באקלים החם ובשמש הקופחת של חודשי הקיץ. לכך מצטרף היעדר הגנה מספקת כנגד קרינת השמש, הגורמת לתאים ברקמות העור להתפתח באופן מואץ ובלתי מבוקר. חשוב לדעת כי למחלות סרטן העור תסמינים שונים, כדוגמת כתמים ושינויי צבע של שומות, ושגילוי מוקדם מוביל לסיכויי החלמה משופרים. בנוסף, סרטן העור מוכר על ידי הביטוח הלאומי כמחלת מקצוע, ומי שעבר את כל שלבי ההכרה כולל ועדה רפואית ביטוח לאומי, עשוי להיות זכאי למגוון רחב של הטבות.

להמשך קריאה

חדירת קרני השמש מבעד לביגוד הרגיל

מאת: עו"ד צחי פרום

 

מדינת ישראל הינה מדינה שטופת שמש שאנשים רבים חשופים מידי יום לקרני השמש החזקות הן במסגרת עבודתם או בשעות הפנאי .

מידי שנה ישנם אלפי חולי סרטן עור חדשים בישראל כאשר חלקם חולה בגידולים מסכני חיים כגון מלנומה ולחלקם סובל מגידולים סרטניים מסוג סרטן תאי הבסיס שהינו סרטן העור השכיח ביותר והטיפול הרפואי בו בדרך כלל מסתכם בכריתה כירורגית של הגידול. 

להמשך קריאה

הערך סיכוייך:

עיצוב סטודיו אנזלביץ בניית אתרים